Skrzydełko Margańskiego coraz wyżej!

Skrzydełko Margańskiego coraz wyżej!

Zwane zdrobniale „skrzydełko Margańskiego” to pomysł inżyniera, który w 2011 roku, biorąc udział w projekcie „Kapitał dla energii” przy wsparciu Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum, utworzył spółkę z technologicznym pomysłem na swój biznes.

Dziś samoloty zaprojektowane przez Edwarda Margańskiego w specjalnym układzie tzw. kaczki raz za razem z powodzeniem wykonują eksperymentalne loty, które dowodzą, że dzięki usterzeniu usytuowanym przed skrzydłem wytwarzającym siłę nośną, samolot zwiększa swoją prędkość, wydłuża czas i zasięg lotu, nie zwiększając przy tym mocy silnika. To oznacza, że może on zaoszczędzić nawet 20 procent zużycia energii i paliwa.

Tematem tym zainteresowali się niedawno dziennikarze TVN24, którzy w materiale filmowym wyjaśniają na czym polega fenomen „skrzydełka Margańskiego”. Zachęcamy do obejrzenia: http://www.tvn24.pl/skrzydelko-marganskiego-zrewolucjonizuje-lotnictwo-to-genialne-rozwiazanie,498463,s.html

Spółka Aeroem E. Margański została utworzona, dzięki wsparciu środków unijnych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu realizowanego przez Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum „Kapitał dla innowacji w obszarze poszanowania energii” realizowanego w latach 2011-2014.