Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum na targach innowacji

Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum na targach innowacji

Międzynarodowe Targi INNO-TECH EXPO w Kielcach to największe wydarzenie w Polsce, które łączy świat biznesu z osiągnięciami nauki. Tu spotykają się przedstawiciele parków naukowo-technologicznych, inkubatorów przedsiębiorczości, firm i instytucji naukowych. Mamy za sobą drugą edycję tego spotkania, na której pojawił się Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum oraz parki zrzeszone w Stowarzyszeniu Krajowego Forum Parków Przemysłowych i Parków Technologicznych.
Kieleckie targi to najlepsze miejsce by zaprezentować innowacyjną stronę działalności. To także nieoceniona okazja, by porozmawiać z ekspertami, przetestować nowe produkty i wypromować ciekawe projekty.Polski rynek IT na tle innych państw rozwija się bardzo dynamicznie. Tworzą go zarówno małe i średnie firmy działające we wszystkich gałęziach branży, jak również duże korporacje mogące pochwalić się bogatym doświadczeniem. Polscy przedsiębiorcy z powodzeniem odnajdują się między innymi na rynkach nowoczesnych urządzeń multimedialnych, gier komputerowych czy procesorów przemysłowych.

Tegoroczna edycja targów obejmowała m. in. następujące obszary badań i rozwoju:

– Grafen
– Sztuczna inteligencja
– Innowacyjne technologie wojskowe
– Meta materiały
– Efektywne wykorzystanie energii
– E-learning
– Rozpoznawanie i syntezatory mowy
– Holografia
– Smart cities
– Inteligentna odzież
– Bioinżynieria
– Robotyka
– Inteligentny dom
– Elektronika

W targach wziął w tym roku udział katowicki Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum, który zaprezentował na nich możliwości, jakie stworzył dla biznesu i nauki budynek pasywny istniejący na terenie EC, z jego laboratoriami, najnowocześniejszym w Polsce data center, rozmaitymi szkoleniami, zwłaszcza dla  instalatorów instalacji odnawialnych źródeł energii i innymi usługami Parku, skierowanymi dla branży firm innowacyjnych.

Swoje stoisko miało też Stowarzyszenie zrzeszające parki przemysłowe i technologiczne w Polsce.

Stoisko Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum było współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w związku z realizacją projektu „Utworzenie Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum – rozwój i zastosowanie nowych technologii w obszarze poszanowania energii i jej odnawialnych źródeł”.