Park na Dniach Energii Miasta Katowice

Park na Dniach Energii Miasta Katowice

Poprawa stanu jakości powietrza na Śląsku to cel, który przyświecał organizacji trzeciej edycji Dni Energii Miasta Katowice. W sobotę 23 września 2017 na katowickim rynku powstało specjalne miasteczko, gdzie przy okazji energetycznych zabaw i ciekawych doświadczeń, mieszkańcy mogli odbyć konsultacje z ekspertami i uzyskać porady na temat dofinansowania do ekologicznego ogrzewania. Jak co roku, udział w imprezie wziął też Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum.

Organizatorem Dni Energii jest Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Katowice, który nieprzypadkowo zdecydował o takim terminie wydarzenia. Koniec lata to bowiem najlepszy moment, żeby nauczyć się jak skutecznie walczyć ze smogiem. Dlatego w programie znalazły się m.in. porady jak i czym palić w piecu, żeby nie smrodzić? jak nie marnować energii, albo gdzie uzyskać dofinansowanie na zmianę systemu ogrzewania?

Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum razem z Fundacją na Rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii był partnerem merytorycznym przedsięwzięcia.  Odwiedzający nasze stoisko mieli okazję dowiedzieć się jak oszczędzać energię w domu i czym są technologie energooszczędne w budownictwie. Chętni uczestniczyli w autokarowej wycieczce do siedziby Parku, gdzie mogli zwiedzić nasze ekologiczne budynki i poznać zasady działania przyjaznych środowisku urządzeń grzewczych.

Dzień wcześniej, nasz ekspert – dr Stanisław Grygierczyk, był jurorem w organizowanej przez Urząd i Tauron Ciepło, debacie uczniów szkół technicznych na temat wdrażania uchwały antysmogowej.

Wśród pozostałych partnerów Dni Energii byli m.in.  Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Nadleśnictwo Katowice, Urząd Dozoru Technicznego oraz Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych.

Galeria zdjęć dostępna tutaj