O ulgach podatkowych na śniadaniu biznesowym w Belcanto

14 listopada 2019 spotkaliśmy się w gronie lokatorów Parku na tradycyjnym śniadaniu biznesowym w Restauracji Belcanto. Tym razem obok okazji do nawiązywania nowych znajomości i porozmawiania o biznesowych planach, pojawiła się możliwość wysłuchania wykładu na temat ulg podatkowych przeznaczonych dla rozwijających się firm.

Szczegóły zagadnienia omówił dr Mateusz Korus, radca prawny, specjalista z zakresu prawa gospodarczego i międzynarodowego, partner KorusLegal – kancelarii prawnej mieszczącej się na terenie Parku Euro-Centrum.

W swoim wystąpieniu mecenas Korus przedstawił trzy rodzaje ulg podatkowych, przysługujących z tytułu: realizacji nowych inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, prowadzenia działalności B+R oraz 5% PIT/CIT dla dochodów z praw własności intelektualnej (np. patentów, wzorów przemysłowych). 

Wszystkim Parkowiczom, którzy nie mieli możliwości wzięcia udziału w spotkaniu, a planują rozwój działalności w najbliszej przszłości, polecamy zapoznanie się z poniższymi materiałami: