Park Przemysłowy

Euro-Centrum Park Przemysłowy to kompleks nowoczesnych budynków, które pełnią funkcję biurową, wystawową i konferencyjną. Na blisko 28 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni użytkowej funkcjonuje blisko 100 firm, które zatrudniają ponad 1000 osób. Park Przemysłowy powstał na zdegradowanych terenach po Zakładach Aparatury Chemicznej „Wimach” i fabryce farb. Przywracanie do życia opuszczonych terenów poprzemysłowych i podnoszenie standardu życia sąsiadującej społeczności lokalnej – te cele przyświecały tworzeniu nowego oblicza Ligockiej 103.

Rewitalizacja-przed Przed rewitalizacją
Rewitalizacja po Po rewitalizacji
Ważnym elementem Parku Przemysłowego stał się innowacyjny budynek energooszczędny, będący przykładem zastosowania nowoczesnych technologii pozyskiwania energii z jej odnawialnych źródeł. Dzięki temu budynek zużywa zaledwie 1/3 energii w porównaniu ze standardowymi obiektami. Budynek powstał w 2009 roku dzięki współpracy z austriackim Weizer Energie – Innovations – Zentrum GmbH. Jest to unikatowe rozwiązanie w południowej Polsce.
Budynek innowacyjny 6
budynek innowacyjny 2
Oprócz wynajmu lokali biurowych i sal konferencyjnych, Park Przemysłowy oferuje także pełną obsługę cateringową, dzięki działającej tu Restauracji Belcanto, która jest także dogodnym miejscem dla spotkań biznesowych i imprez okolicznościowych. Powierzchnia Parku przeznaczona jest głównie dla małych i średnich przedsiębiorstw, działających w sektorze nauki, biznesu i nowoczesnych rozwiązań energooszczędnych. Euro-Centrum Park Przemysłowy posiada także atrakcyjne położenie lokalizacyjne – łatwy dostęp do autostrady A4 (ok. 2 km), Drogowej Trasy Średnicowej oraz trasy Katowice-Wisła-Cieszyn. Kolejną zaletą jest bezpośrednie połączenie autobusowe i supermarket w pobliżu. Około 1 km od siedziby Parku znajduje się dworzec PKP Katowice – Ligota, a w odległości 1,5 km linia tramwajowa.