Za nami pełna energii Majówka

Za nami pełna energii Majówka

Pełnia energii i pełnia radości. Tak w skrócie można opisać emocje, jakie towarzyszyły uczestnikom imprezy plenerowej pn. „Majówka Pełna Pozytywnej Energii”, która odbyła się w dniu 17 maja 2019 r. na terenie Parku Euro-Centrum. Był śpiew, wspólna zabawa, pozytywne wibracje i mnóstwo atracji. Dobrego nastroju nie popsuł nawet chwilowy deszcz, po którym na niebie zajaśniała przepiękna tęcza i towarzyszyła naszej zabawie aż do wieczora.

Piknik rozpoczął się po porannych warsztatach edukacyjnych dla uczniów katowickich szkół. W popołudniowej zabawie mógł wziąć udział każdy, a zorganizowane atrakcje zostały dobrane z myślą o młodszych i starszych gościach. Wspaniałą oprawę artystyczną zapewniły występy mażoretek i wokalistów z Miejskiego Domu Kultury „Ligota”, w tym grup: „Akcent”, „Fresz” oraz „Gama”. Z kolei Kasia Puma Piasecka Band w towarzystwie adeptów Akademii Musicalu i Muzyki Rozrywkowej „Cool Music School”, Grupy Musicalowej „StarNow” oraz „Soul Hunters Gospel Choir” działających przy katowickim Pałacu Młodzieży, dali cudowny koncert pod hasłem: Everytime. Muzyka łączy pokolenia.

Przez całe popołudnie na dzieci czekała wielka strefa dmuchańców i zabaw animacyjnych, z której ochoczo korzystali nie tylko najmłodsi uczestnicy pikniku. Kto wziął udział w konkursach i pochwalił się wiedzą na temat Parku i jego lokatorów, wyszedł z Majówki z miłymi upominkami. Duże znaczenie przy okazji organizowania imprezy miał dla nas aspekt integracyjny, zarówno pomiędzy dziećmi i dorosłymi, jak również pracownikami, rodzinami i mieszkańcami okolicznych osiedli. Ten cel udało się zrealizować podczas wieczornej potańcówki w Restauracji Belcanto, która była zwieńczeniem całego wydarzenia.

Wszystkim bardzo dziękujemy za liczny udział i wspaniały klimat imprezy.

Majówka Pełna Pozytywnej Energii odbyła się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego.
Za bliską współpracę i wsparcie organizacyjne dziękujemy: WORD Katowice, Totalizator Sportowy oddział Katowice, Fundacja Cambio. 

Patronat medialny: TVP Katowice, Dziennik Zachodni, Nasze Miasto, Wojs Media.