Festiwal MocART w Parku

Festiwal MocART w Parku

Za nami niecodzienna wizyta. 28 sierpnia 2017 Park odwiedzili uczestnicy Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych „MocART”.  Ich pasja i ciekawość świata nie ograniczyły się jednak do zagadnień muzycznych. Z równym zaangażowaniem poznawali zasady działania ekologicznych budynków i urządzeń grzewczych wykorzystujących odnawialne źródła energii.

Wspieranie artystycznych talentów jest bliskie naszym wartościom. Dlatego z przyjemnością włączyliśmy się w przygotowania i współpracę przy Festiwalu „MocART”. Zaprosiliśmy też młodych, utalentowanych artystów do odwiedzenia Parku i pracy na jego terenie podczas jednego festiwalowego dnia.

W ramach odwiedzin warsztaty muzyczne i ćwiczenia wokalne przeplatały się z oprowadzaniem po budynku pasywnym, laboratoriach badawczych i pracowniach szkoleniowych dla instalatorów urządzeń grzewczych. Przy tej okazji mówiliśmy o znaczeniu podobnych rozwiązań dla ochrony środowiska i czystości powietrza, co uważamy za szczególnie istotne w przededniu wejścia w życie uchwały antysmogowej dla Śląska. W trakcie wykładów nasi gości niejednokrotnie zaskakiwali żywym zainteresowaniem i celnością pytań.

Punktem kulminacyjnym wizyty było wspólne śpiewanie w Restauracji Belcanto. Dźwięki tak znanych utworów jak: Sway, Hallelujah, czy Purple Rain wybrzmiewały wspaniale w wykonaniu festiwalowych artystów.

Dziesięciodniowy Festiwal „MocART” odbywa się po raz czwarty. Jego celem jest zintegrowanie osób niepełnosprawnych, uzdolnionych muzycznie. W programie wydarzenia  znalazły się warsztaty wokalne, zajęcia z autoprezentacji, komunikacji oraz psychologii. Ich uroczystym zwieńczeniem jest Gala Finałowa w dniu 31 sierpnia, połączona z konkursem piosenki i wyłonieniem laureatów Festiwalu. Pomysłodawcą i dyrektor artystyczną Festiwalu jest Katarzyna Puma Piasecka, zaś organizatorem Stowarzyszenie „Power Of  Soul” z siedzibą w Katowicach. Euro-Centrum S.A. wsparło realizację Festiwalu.

Galeria zdjęć dostępna jest tutaj