Międzynarodowa sesja naukowa UŚ i zagraniczni naukowcy w Parku

Międzynarodowa sesja naukowa UŚ i zagraniczni naukowcy w Parku

24 czerwca 2015 w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum miała miejsce Międzynarodowa Sesja Naukowa zatytułowana „Environmental management: Theory and Application”, która była uhonorowaniem kilkuletnich zmagań studentów Uniwersyteckich Studiów Środowiskowych na kierunku „Ochrona Środowiska”.

Konferencja, której inicjatorem był Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego zgromadziła wielu studentów i zagranicznych naukowców, którzy uczestnicząc w międzynarodowej sesji naukowej, dyskutowali nad problematyką ochrony i zarządzania środowiskiem. Była to także okazja do podsumowania sukcesów jakie udało się zdobyć studentom w czasie studiów na kierunku zamawianym „Ochrona Środowiska”. Udział w konferencji wzięli wybitni naukowcy z brytyjskich, niemieckich, węgierskich, ukraińskich i hiszpańskich uniwersytetów. Park miał przyjemność gościć u siebie m.in.: dr Franco Magurno (Hungary University of Turyn), prof. Ian Christopher Trueman, dr Eleanor Cohn, dr Lynn Besenyei, (United Kingdom University of Volwerhampton), dr Myroslav Shevera (Ukraine University of Uzgorod), Dr Antonio Gómez Sal, Jaime Madrigal González, PhD (Spain University of Alcala), Prof. Dr Christoph Zöpel (Germany University of Dortmund) oraz dr Anne Wheeler i dr hab. Mohamed Hazem Kalaji (United Kingdom). Swój wkład  merytoryczny w część konferencji wnieśli także rodzimi naukowcy, m.in. dr hab. Mirosław Nakonieczny (Prorektor ds. Umiędzynarodowienia, Współpracy z Otoczeniem i Promocji), profesor dr hab. Barbara Tokarska-Guzik (Kierownik Zakładu Katedry Botaniki i Ochrony Przyrody), dr hab. prof. UŚ Adam Rostański (Kierownik Pracowni Dokumentacji Botanicznej) oraz dr hab. Gabriela Woźniak (Katedra Botaniki i Ochrony Przyrody) – koordynująca przedsięwzięcie.

Hol i klatki budynku pasywnego zamieniły się na moment w galerię naukową za sprawą wystawy posterowej, która odbywała się równoległe do trwającej konferencji, a na której studenci prezentowali efekty swoich badań i prac licencjackich. Ponadto podczas konferencji w atrium zgromadzili się także liczni wystawcy związani z ochroną środowiska, którzy prezentowali nowinki techniczne i laboratoryjne, nawiązując kontakt ze studentami, dla których większość z nich jest docelowym i przyszłym miejscem pracy.