Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Zapraszamy na kolejną debatę oksfordzką katowickich licealistów

17 lutego 2017 @ 11:30 - 13:00

Park Naukowo Technologiczny Euro-Centrum zaprasza do siebie na kolejną debatę oksfordzką katowickich licealistów. Tematem starcia będą Strefy Ograniczonej Emisji Komunikacyjnej. Zmierzą się w nim uczniowe IV LO (Maczek) i X LO (Paderewskiego).

Strefy Ograniczonej Emisji Komunikacyjnej (Low Emission Zone) to wytyczone strefy w miastach, do których dostęp dla pojazdów emitujących najwięcej zanieczyszczeń jest ograniczony (opłata) lub zabroniony. W niektórych krajach samochody, które nie spełniają określonych standardów emisyjnych są obciążone znacznie wyższymi opłatami za wjazd do strefy. Strefy ograniczonej emisji są wprowadzane na obszarach miast, gdzie stężenie pyłów w powietrzu osiąga poziom zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców. W większości stref w Europie ograniczenie ruchu obowiązuje przez 24 godziny na dobę, przez cały rok, z wyjątkiem Włoch, gdzie ograniczenia nie są ciągłe.

Strefy niskiej emisji wprowadzone są w między innymi w: Holandii, Austrii, Francji, Czechach, Finlandii, Wielkiej Brytanii (Londyn), Danii, Szwecji, Belgii, Norwegii, Niemczech, Włoszech, Portugalii, oraz Grecji. W tych krajach występują pod nazwami: Low Emission Zones, Umweltzonen, Milieuzones, Lavutslippssone, Miljozone, Miljözon, ZTL ambiente.
 
Kiedy: 17.02.2017, godz. 11:30
Gdzie: PNT Euro-Centrum, ul. Ligocka 103, Katowice, budynek nr 8
Temat: Strefy Ograniczonej Emisji Komunikacyjnej

Szczegóły

Data:
17 lutego 2017
Godzina:
11:30 - 13:00

Miejsce wydarzenia

Euro-Centrum Park Naukowo-Technologiczny
Ligocka 103, obok Restauracji Belcanto
Katowice,
+ Google Map