Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

XII Forum Nowej Gospodarki

9 czerwca 2017 @ 10:00 - 21:00

9 czerwca 2017 po raz szósty na Śląsku, a dwunasty w historii, liderzy biznesu, nauki i administracji  spotkają się w katowickim Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum, by wspólnie wytyczać najlepsze kierunki rozwoju dla Śląska i Małopolski na najbliższe lata. Głównym przedmiotem debat będzie zwalczanie niskiej emisji oraz próba znalezienia odpowiedzi na pytanie jak dzisiejszy problem zmienić w szansę dla gospodarki Śląska i Małopolski. Będą też rozmowy o przyszłości budownictwa, polsko-niemieckie spotkania przedsiębiorców oraz rodzinny piknik z pokazami naukowymi i występami regionalnych artystów. Rejestracja już trwa.

XII Forum Nowej Gospodarki odbędzie się pod hasłem: „Gospodarka niskoemisyjna szansą dla województw  śląskiego i małopolskiego”, a wśród szczegółowo omawianych tematów znajdą się sposoby ograniczania zjawiska niskiej emisji w miastach, Śląskie i Małopolskie liderami gospodarki niskoemisyjnej, efektywność energetyczna budynków sposobem na smog, inteligentne miasto, technologie informacyjne i komunikacyjne narzędziem w walce ze smogiem, klastry energetyczne – współpraca społeczności lokalnych przeciw smogowi.

Podczas sesji plenarnej uczestnicy Forum skupią się na finansowaniu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji, systemach kontroli i nadzoru realizacji uchwał antysmogowych, a także ekonomicznych, społecznych i ekologicznych korzyściach dla regionu z rozwoju gospodarki niskoemisyjnej. Wśród zaproszonych gości są m.in.: Jan Olbrycht, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Jadwiga Emilewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju,  Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego, Jacek Krupa, marszałek województwa małopolskiego, a także wielu przedstawicieli uczelni wyższych, władze pobliskich miast, przedsiębiorcy oraz członkowie stowarzyszeń ekologicznych i organizacji branżowych zajmujących się tematyką energii i jakości powietrza. 

Równolegle do debat odbędzie Polsko-Niemiecka Giełda Kooperacyjna  dla podmiotów działających w sektorach: efektywność energetyczna w budynkach, odnawialne źródła energii, prawo i podatki, techniki pomiarowe oraz systemy zarządzania budynkiem, energią i rozwiązania IT. Tegoroczna giełda będzie też platformą wsparcia dla podmiotów poszukujących partnerów do projektów badawczo-rozwojowych.

Od godziny 17:00 na placu  przy budynku nr 2 ruszy rodzinny Piknik Nauki i Kultury a wraz z nim koncerty, wystawa technologiczna, pokazy naukowe, ekologiczne doświadczenia dla dzieci, akcje edukacyjne oraz konkurs z wiedzy o ruchu drogowym z nagrodami. Wszystko bezpłatne i otwarte dla zwiedzających. w trakcie Pikniku będzie można zwiedzać ekologiczne budynki Parku, w tym budynek pasywny o minimalnym zapotrzebowaniu na energię oraz nowoczesne laboratoria do badań nad energooszczędnością, w tym największego w Polsce sztucznego słońca.

Wstęp oraz udział w wydarzeniach XII Forum Nowej Gospodarki są bezpłatne. Rejestracja uczestników odbywa się na stronie www.forumng.pl.

Szczegóły

Data:
9 czerwca 2017
Godzina:
10:00 - 21:00
Witryna internetowa:
www.forumng.pl

Organizator

Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Euro-Centrum Park Naukowo-Technologiczny
Ligocka 103, obok Restauracji Belcanto
Katowice,
+ Google Map