Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Piknik Nauki i Kultury 2018

8 czerwca 2018 @ 17:00 - 21:00

8 czerwca 2018 r. zapraszamy do Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum, gdzie po raz szósty odbędzie się rodzinny Piknik Nauki i Kultury. Poznaj naukowe Śląskie w drodze na Szczyt Klimatyczny COP24. Weź udział w pokazach na temat energii i klimatu, przyrodniczych warsztatach dla dzieci i szalonych zabawach. Zaśpiewaj Bajkową Drużynę z Kasią Klich i posłuchaj  światowych przebojów w wykonaniu Jacka Kawalca i Energy Puma Band. Do wspólnej zabawy zapraszamy młodszych i starszych. Wstęp wolny!

Startujemy o 17:00 w strefie rozrywki przy Restauracji Belcanto. Na piknikowej wystawie będzie można zobaczyć m.in. silnik Stirlinga, ogniwa magnezowo- węglowe, drukarki 3D, a także biochemiczne czary kulinarne i przysmaki kuchenne przygotowane przez mikrobiologów Centrum Popularyzacji Nauki. To nie wszystko! Podczas Pikniku będzie można też zmierzyć się ze sportowcami AWF Katowice w ciekawych dyscyplinach, wypróbować dmuchaną ściankę wspinaczkową, symulator motocyklowy i wiele innych atrakcji. Wśród naszych piknikowych przyjaciół i wystawców są zarówno uczelnie wyższe, koła naukowe, szkoły oraz organizacje edukacyjne i ekologiczne.

Na piknikowej scenie wystąpią m.in. Kasia Klich z koncertem Bajkowa Drużyna, Jacek Kawalec z utworami niezapomnianego Joe Cockera oraz przebojami innych znakomitych artystów (Czesław Niemen, Rolling Stones, James Brown, Ray Charles). Będą też z nami mali artyści Miejskiego Domu Kultury Ligota, Mażoretki Akcent, Kasia Puma Piasecka & Energy Puma Band oraz Soul Hunters Gospel Choir. Tegoroczny koncert będzie wyjątkowy. Jego organizacją chcemy wesprzeć akcję „Śląskie dla Aleppo”.  W trakcie koncertu na ręce ojców franciszkanów – koordynatorów akcji – zostanie przekazany czek z przeznaczeniem na pomoc w stworzeniu specjalistycznego ośrodka dziennego wsparcia psychologicznego dla dzieci, które utraciły rodziców w wyniku toczącej się wojny w Syrii.

Oprócz wystawy i koncertów na uczestników Pikniku będą czekać: grill, dmuchańce, zwiedzanie ekologicznych budynków Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum  oraz udział w szalonych zabawach i dobrej rozrywce.

Szczegóły

Data:
8 czerwca 2018
Godzina:
17:00 - 21:00
Witryna internetowa:
pnik.pl

Miejsce wydarzenia

Euro-Centrum Park Naukowo-Technologiczny
Ligocka 103, obok Restauracji Belcanto
Katowice,
+ Google Map