Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Finał Ligi Debat o polityce antymogowej

25 października 2017 @ 10:00 - 14:00

25 października 2017 r. na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum odbędzie się Finał Śląskiej Antysmogowej Ligi Debat Oksfordzkich. W bitwie na argumenty zmierzą się przedstawiciele subregionów zachodniego, centralnego i północnego. Będą debatowali o polityce antysmogowej województwa śląskiego. 

Śląska Antysmogowa Liga Debat Oksfordzkich ma na celu wspomaganie rozwoju oraz uzdolnień licealistów z województwa śląskiego. Wykorzystuje do tego działania edukacyjne, oparte na polityce antysmogowej regionu, określone w uchwale antysmogowej województwa ślaskiego. Liga propaguje dialog jako środek konfrontacji poglądów, rozwija zdolności oratorskie oraz integruje różne środowiska.  Podczas bitwy na argumenty, czteroosobowe drużyny zmierzą się w dyskusjach o polityce antysmogowej województwa śląskiego.

Śląska Antysmogowa Liga Debat Oksfordzkich odbywa się w dwóch fazach – subregionalnej oraz regionalnej. Finaliści z subregionów zachodniego i północnego są już znani. To uczniowie II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. Ks. Prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim oraz IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Częstochowie.

Runda eliminacyjna dla szkół z subregionu centralnego odbędą się 18 października 2017 r. w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum. Zwycięska drużyna przejdzie do finału, w którym 25 października powalczą reprezentanci każdego z 3 subregionów.

Śląska Antysmogowa Liga Debat Oksfordzkich jest współfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Projekt realizują Fundacja Napraw Sobie Miasto oraz Katowicki Alarm Smogowy. Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum jest partnerem i gospodarzem przedsięwzięcia.

źródło: pnt.euro-centrum.com.pl

Szczegóły

Data:
25 października 2017
Godzina:
10:00 - 14:00
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Witryna internetowa:
pnt.euro-centrum.com.pl

Organizator

Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Euro-Centrum Park Naukowo-Technologiczny
Ligocka 103, obok Restauracji Belcanto
Katowice,
+ Google Map