Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2019

10 maja 2019 @ 09:00 - 15:00

10 maja 2019 r. w godzinach od 10:00 do 15:00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych na dni otwarte efektami wdrożenia Funduszy Europejskich w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum. Podczas tego dnia goście będą mogli zwiedzić i dowiedzieć się jak działa jeden z najbardziej ekologicznych budynków w Europie i jedyne w Polsce „sztuczne słońce”. Umożliwione zostaną  konsultacje ze specjalistami, którzy podpowiedzą jak pozyskać fundusze i dofinansowania na zielone instalacje w domu, jak założyć swój pierwszy innowacyjny biznes oraz o czym musimy pamiętać, projektując swój energooszczędny dom. Na miejscu dostępni będą także specjaliści, i konsultanci, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania uczestników. Dla wszystkich zaplanowano ekologiczny spacer, a dla najmłodszych przygotowaliśmy warsztaty ekoprogramowania.

Program:

 10:00-13:00   

Warsztaty programowania dla dzieci wczesnoszkolnych.
(dla grup zorganizowanych, obowiązuje rezerwacja)

Zajęcia dla dzieci prowadzone z wykorzystaniem narzędzia Game Code Lab. Pozwalają w atrakcyjny dla uczniów sposób realizować podstawy programowania oraz wybrane treści edukacyjne. W toku lekcji, prowadzonej w formie zabawy, uczeń nabywa umiejętności myślenia matematycznego, naukowego, umiejętność posługiwania się nowoczesnymi technologiami informacyjno-komunikacyjnymi, umiejętność uczenia się, pracy zespołowej oraz umiejętność programowania. Dodatkowo zajęcia pozwolą młodszym dzieciom dowiedzieć się dlaczego warto oszczędzać energię. 

10:00-14:00

Poznaj OZE na żywo, czyli ekologiczny spacer po Parku – w tym dniu odbędą się 3 zorganizowane spacery po Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum w godzinach: 10:00; 12:00; 14:00. Spacer trwa ok. 40 minut. W jego trakcie specjaliści od odnawialnych źródeł energii przybliżą historię Parku, ukazując tereny niegdyś zdegradowane, i prezentując niskoenergetyczne budynki Parku. Głównym punktem zwiedzania będzie budynek pasywny, jeden z najbardziej ekologicznych obiektów w Polsce. Uczestnicy poznają działanie technologii energooszczędnych, laboratoriów Parku oraz „sztucznego słońca” jednego z kilkunastu na całym świecie. W trakcie spaceru zadawane będą pytania w obszaru OZE – na najmłodszych i najaktywniejszych uczestników czekały będą małe nagrody.

10:00-15:00

Zapytaj o OZE: w godzinach od 10:00 do 15:00 uruchomione zostaną eksperckie konsultacje, gdzie każdy zainteresowany będzie mógł zadać konkretne pytania dotyczące technologii energooszczędnych i pozyskiwania funduszy unijnych do wybranego specjalisty. Dodatkowo uruchomiona zostanie także zielona linia do naszych specjalistów. Numery telefonów udostępnione zostaną w dniu 8 maja 2019 roku na stronie internetowej pnt.euro-centrum.com.pl oraz Facebooku/PNTEuroCentrum. Natomiast na osoby, które przybędą do siedziby Parku, czekać będzie punkt konsultacyjny i specjaliści, którzy na każde pytanie odpowiedzą bezpośrednio.

Porad udzielać będą:

Specjalista ds. pozyskiwania Funduszy na Zielone Inwestycje w Twoim Domu– Konsultant, Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum, portal Planergia.pl (Zapytaj o to czy warto w twoim domu instalować kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne i inne technologie OZE? Czy to się opłaca? Po ilu latach nakład finansowy się zwróci? Skąd wziąć dofinansowanie?)

Specjalista ds. pozyskiwania Funduszy na założenie własnej innowacyjnej firmy – Konsultant, Fundusz Kapitał dla Energii, Akcelerator Technologiczny Euro-Centrum (Jeśli masz pomysł na nowoczesny biznes lub prowadzisz własną firmę, chcesz udoskonalić ją innowacyjnymi technologiami, ale nie masz środków finansowych, ani potrzebnej wiedzy, zapytaj konsultanta o możliwości rozwoju firmy w ramach „Funduszu Kapitał dla energii” więcej o projekcie: www.kapitaldlanergii.pl; www.akceleratorec.pl)

Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłaszanie udziału w oprowadzaniu i warsztatach na adres: k.rutka@euro-centrum.com.pl.

Dodatkowych informacji o wydarzeniu udziela P. Agnieszka Zięcina, dyrektor ds. Public Relations Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum, tel. 32 783 43 20.

Szczegóły

Data:
10 maja 2019
Godzina:
09:00 - 15:00
Witryna internetowa:
http://pnt.euro-centrum.com.pl/aktualnosci/zapowiedzi/Dni-Otwarte-Funduszy-Europejskich-2019

Organizator

Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Euro-Centrum Park Naukowo-Technologiczny
Ligocka 103, obok Restauracji Belcanto
Katowice,
+ Google Map