Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Debata ekspercka DZ i PNT EC o zielonym budownictwie na Śląsku!

18 września 2015 @ 10:00 - 14:00

Free
dziennik zachodni

Zapraszamy 18 września do udziału w debacie eksperckiej na temat budownictwa i zielonych technologii na Śląsku, w której udział wezmą przedstawiciele administracji samorządowej, biznesu związanego z budownictwem i świata nauki.

Debata pt. „Budownictwo jako element rozwoju gospodarczego województwa śląskiego” jest wspólną inicjatywą Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum oraz Dziennika Zachodniego. Odbędzie się 18 września od godziny 10:00-14:00 w Parku Naukowo-Technologicznym przy Ligockiej 103.

Debacie towarzyszyło będzie otwarcie kolejnego niskoenergetycznego obiektu oraz największej, badawczej instalacji fotowoltaicznej w Polsce zlokalizowanych na terenie Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum.

Będzie miała charakter otwartej dyskusji na temat budownictwa i stosowania nowoczesnych technologii w budynkach publicznych, socjalnych i komunalnych, które przyczyniają się do rozwoju infrastruktury miast województwa śląskiego. Debata kierowana jest przede wszystkim do przedstawicieli administracji samorządowej, spółdzielni mieszkaniowych, przedsiębiorstw związanych z budownictwem, a także mieszkańców. W trakcie kilkugodzinnej dyskusji poruszone zostaną zagadnienia dotyczące obecnego stanu budownictwa na Śląsku i wyzwań związanych z wykorzystaniem nowych technologii w budownictwie energooszczędnym.

Do udziału w dyskusji i debacie zaproszeni zostaną przedstawiciele samorządów (m.in. Wojciech Saługa – Marszałek Województwa Śląskiego, Gabriela Lenartowicz- II Wicewojewoda Śląski, Marcin Krupa – Prezydent Miasta Katowice, Małgorzata Mańka-Szulik – Prezydent Miasta Zabrze), biznesu związanego z budownictwem i świata nauki. Dyskusję moderowała będzie Redaktor Elżbieta Kazibut-Twórz z Dziennika Zachodniego.

Debata wpisuje się także w odbywające się w tym czasie „I Dni Energii Miasta Katowice”, w których obchody włącza się także Park Naukowo-Technologiczny, zwracając szczególną uwagę na tematykę wykorzystywania energii odnawialnej w budownictwie.

Zapraszamy 18 września 2015 r. o godzinie 10:00 do Parku Naukowo-Technologicznego i uczestnictwa w dyskusji.

Udział bezpłatny! Wymagana rejestracja do 15 września 2015 r. Zarejestruj się!

Szczegóły

Data:
18 września 2015
Godzina:
10:00 - 14:00
Koszt:
Free
Witryna internetowa:
http://pnt.euro-centrum.com.pl/aktualnosci/wydarzenia/Debata-ekspercka-o-zielonym-budownictwie-na-slasku

Organizator

Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum i Dziennik Zachodni

Miejsce wydarzenia

Euro-Centrum Park Naukowo-Technologiczny
Ligocka 103, obok Restauracji Belcanto
Katowice,
+ Google Map