W Euro-Centrum zobaczysz wystawę Cleantech

W Euro-Centrum zobaczysz wystawę Cleantech

Zapraszamy do zwiedzania wystawy Cleantech – technologia dla zielonej przyszłości. Ekspozycja przygotowana przez Ambasadę Szwajcarii w Polsce we współpracy z Parkiem Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum będzie dostępna w holu budynku nr 8 w dniach 25 listopada do  17 grudnia 2021 r.

Musimy zacząć jak najszybciej wdrażać ekologiczne nawyki i nowe technologie, aby ograniczyć negatywny wpływ ludzkości na środowisko naturalne i klimat.

Na wystawie „CLEANTECH – technologia dla zielonej przyszłości” przedstawione są innowacyjne, opracowane przez szwajcarskich naukowców i przedsiębiorców rozwiązania technologiczne w takich obszarach, jak gospodarka wodna, rolnictwo, elektromobilność, recycling i energetyka.

Od 25 listopada wystawę można oglądać w Katowicach. Oficjalna inauguracja odbyła się 25 listopada 2021 roku w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum. Wystawę wspólnie otworzyli: Matthias Dettling, Zastępca Szefa Misji Ambasady Szwajcarii, Jerzy Woźniak, Wiceprezydent Katowic oraz Roman Trzaskalik, Wiceprezes Zarządu Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum.

Po oficjalnej inauguracji rozpoczął się panel dyskusyjny „Zielone technologie w transformacji Górnego Śląska”. Uczestnicy panelu będą rozmawiali m.in. o technologiach z obszaru energetyki, które można zastosować na terenach poprzemysłowych, o obrocie energią w warunkach zmieniającego się prawa energetycznego oraz o doświadczeniach we wdrażaniu technologii środowiskowych przez samorządy i firmy ze Śląska. W dyskusji udział wzięli:

  • Blanka Romanowska – Dyrektor Departamentu Infrastruktury i Środowiska Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii,
  • dr inż. Jan Bondaruk Zastępca Dyrektora ds. Inżynierii Środowiska Głównego Instytutu Górnictwa,
  • Krzysztof Müller – Dyrektor Oddziału Alpiq Energy SE w Polsce,
  • Tomasz Kos Ekspert ds. Produktów Technicznych Axpo Polska.

Transmisję debaty można obejrzeć tutaj: https://fb.watch/9wJQdZhhri/

Wystawa w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych w dniach 25 listopada – 17 grudnia 2021 roku w godzinach otwarcia budynku. 

 Więcej o wystawie: bit.ly/WystawaCleantech