150 firm z Katowic otrzyma bezpłatną, ekspercką pomoc w Centrum Wsparcia MŚP

150 firm z Katowic otrzyma bezpłatną, ekspercką pomoc w Centrum Wsparcia MŚP

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach we współpracy z Miastem Katowice uruchomiła bezpłatne, eksperckie konsultacje w ramach Centrum Wsparcia MŚP. Firmy prowadzące działalność gospodarczą na terenie Miasta Katowice będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad z zakresu prawa, finansów, księgowości, kadr, podatków, restrukturyzacji przedsiębiorstwa, marketingu i komunikacji, łączenia firm oraz ogólnie pojętego doradztwa biznesowego.

  • 12 lipca br. wystartowała trzecia edycja Centrum Wsparcia MŚP, którego Współorganizatorem jest Miasto Katowice.
  • Zapisy na bezpłatne konsultacje odbywają się za pośrednictwem strony centrumwsparciamsp.pl lub telefonicznie pod numerem Infolinii 324 324 224.
  • Miasto Katowice przystąpiło do projektu w ramach kontynuacji działań związanych z realizacją Katowickiego Pakietu Przedsiębiorcy.

III edycja Centrum Wsparcia MŚP dla katowickich firm

Dzięki współpracy Izby oraz Miasta Katowice, przedsiębiorcy prowadzący działalność w stolicy Śląska mogą liczyć na bezpłatną pomoc. To autorski projekt RIG, w ramach którego można skorzystać z telefonicznych porad i konsultacji w zakresie: prawa, finansów, księgowości, kadr, podatków, restrukturyzacji przedsiębiorstwa, marketingu i komunikacji, łączenia firm oraz ogólnie pojętego doradztwa biznesowego. Grono eksperckie Centrum Wsparcia MŚP stanowią konsultanci Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, a także zrzeszone w ramach Izby kancelarie, biura księgowe, agencje marketingowe i consultingowe, które wyraziły chęć współpracy przy tym projekcie.

– CWMŚP uruchomione zostało w marcu 2020 roku. Za nami już dwie edycje pełne sukcesu. Dotychczas z pomocy skorzystało aż 460 firm z całego województwa śląskiego, w tym z Katowic. Oczywiście największą popularnością cieszył się temat finansowy, bo każdy chciał uzyskać kompleksową informację o środkach płynnościowych i rozwojowych z UE oraz dotacjach w ramach tarczy antykryzysowej – tłumaczy Katarzyna Borowiecka, Wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

4 godziny wsparcia dla 150 firm

Trzecia edycja to 150 pakietów wsparcia dla firm. Każdy z nich składa się z czterech godzin konsultacji z wybranych obszarów. Przedsiębiorca może zdecydować z jakiego zakresu wsparcia chciałby skorzystać, a następnie jest umawiany na telefon z ekspertem, który jest w stanie mu pomóc. Jedna firma może wykorzystać jeden pakiet wsparcia.

– O infolinii dla przedsiębiorców dowiedziałam się w najprostszy i najwygodniejszy z możliwych sposobów – z wiadomości SMS, że jest uruchamiane Centrum Wsparcia MŚP przy RIG w Katowicach. Konsultantka telefoniczna, z którą rozmawiałam starała się jak najdokładniej określić moje oczekiwania. Ustaliłyśmy, że potrzebuję doradztwa finansowego i prawnego. W tym samym dniu otrzymałam mail z terminem i godziną konsultacji telefonicznej eksperta. Kontakt z infolinią przebiegł bardzo sprawnie – był szybki, precyzyjny, odpowiedź mailową również otrzymałam bez zwłoki i w stu procentach na temat – podkreśla Agnieszka Handor, właścicielka Centrum DER-MED.

Aby otrzymać pomoc należy wypełnić formularz na stronie www.centrumwsparciamsp.pl lub zadzwonić na infolinię 324 324 224 w godzinach 8:00-16:00.

źródło: materiały prasowe Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach